filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Berlinale
1960
http://www.berlinale.de
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie - Berlinale
Złoty Niedźwiedź
Najlepszy film
wygrane
Żywot Łazika z Tormesu
(1959)
César Fernández Ardavín
Udział w konkursie głównym
nominacje
Biyaya ng lupa
(1959)
Manuel Silos
Diario
(1959)
Juan Berend
Do utraty tchu
(1960)
Jean-Luc Godard
Doa al karawan
(1959)
Henry Barakat
Dzika rzeka
(1960)
Elia Kazan
Eroica
(1960)
Mihalis Kakogiannis
Gu-leum-eun Heul-leo-do
(1959)
Hyun-mok Yu
Igraszki miłosne
(1960)
Philippe de Broca
Kaks' tavallista Lahtista
(1960)
Ville Salminen
Kiermasz
(1960)
Wolfgang Staudte
Kieszonkowiec
(1959)
Robert Bresson
Kobiecy testament
(1960)
Kon Ichikawa
,
Yasuzô Masumura
,
Kôzaburô Yoshimura
Koniec fiesty
(1960)
Leopoldo Torre Nilsson
Kopciuszek
(1950)
Wilfred Jackson
,
Clyde Geronimi
,
Hamilton Luske
Kto sieje wiatr
(1960)
Stanley Kramer
Mandara
(1959)
René Gardi
Matador
(1960)
Dino Risi
My Slave
(1959)
Ubol Yugala
Nai Kiran
(1959)
S.M. Agha
Pamiętnik Sueko
(1959)
Shôhei Imamura
Puberun
(1959)
P. Mukherjee
Sängkammartjuven
(1959)
Göran Gentele
Sotto dieci bandiere
(1960)
Duilio Coletti
Szklanka wody
(1960)
Helmut Käutner
Tro, håb og trolddom
(1960)
Erik Balling
Venner
(1960)
Tancred Ibsen
Zmowa milczenia
(1960)
Guy Green
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Faja lobbi
(1960)
Herman van der Horst
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
Le Songe des chevaux sauvages
(1960)
Denys Colomb Daunant
Srebrny Niedźwiedź
Najlepsza aktorka
wygrane
[Juliette Mayniel]
Juliette Mayniel
jako Annette w filmie
Kiermasz
(1960)
Najlepszy aktor
wygrane
[Fredric March]
Fredric March
jako Matthew Harrison Brady w filmie
Kto sieje wiatr
(1960)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Jean-Luc Godard]
Jean-Luc Godard
Do utraty tchu
(1960)
Film krótkometrażowy
wygrane
Diario
(1959)
Juan Berend
Nagroda specjalna
wygrane
Igraszki miłosne
(1960)
Philippe de Broca
Nagroda specjalna dla filmu krótkometrażowego
wygrane
Der Spielverderber
(1960)
Boris von Borresholm
I Vecchi
(1960)
Raffaele Andreassi
Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI)
Najlepszy film
wygrane
Zmowa milczenia
(1960)
Guy Green
Nagroda Specjalna
Nagroda C.I.D.A.L.C
wygrane
Żywot Łazika z Tormesu
(1959)
César Fernández Ardavín
Nagroda Katolickiego Biura Filmowego (OCIC)
wygrane
Zmowa milczenia
(1960)
Guy Green
Nagroda Młodych
Najlepszy film dla młodej widowni
wygrane
Kto sieje wiatr
(1960)
Stanley Kramer
Młody nauczyciel zostaje oskarżony o herezję, po tym jak wychodzi na jaw, że naucza w szkole teorii Karola Darwina. Jego obrońcą zostaje kontrowersyjny prawnik, Henry Drummond.
Wyróżnienie specjalne dla filmu skierowanego do młodej widowni
wygrane
Zmowa milczenia
(1960)
Guy Green
Wyróżnienie Specjalne
Dla filmu krótkometrażowego
wygrane
Hafenrhythmus
(1960)
Wolf Hart
Wyróżnieni w roku 1960
Zmowa milczenia
(
3/4
)
Kto sieje wiatr
(
2/3
)
Żywot Łazika z Tormesu
(
2/2
)
Kiermasz
(
1/2
)
Igraszki miłosne
(
1/2
)
Do utraty tchu
(
1/2
)
Diario
(
1/2
)
Le Songe des chevaux sauvages
(
1/1
)
Faja lobbi
(
1/1
)
Der Spielverderber
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.