PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=172574}

Daleka północ

North Country
7,4 11 435
ocen
7,4 10 1 11435
6,6 5
ocen krytyków
Daleka północ
powrót do forum filmu Daleka północ

osobiście uważam że Charlize Theron zagrała niesamowicie, film chwilami wzruszający, ale przede wszystkim ukazuje straszną nie tak
dawną rzeczywistość kiedy jedynym zadaniem kobiet było sprzątanie, pranie i wychowywanie dzieci a każda odchyłka od normy karana.

igrzyska_smierci

Wychowywanie dzieci i dbanie o dom, to coś strasznego?

remi1982

Propaganda feministyczna niektórym wali w dekiel i ogranicza zdroworozsądkowe podejście do rzeczywistości.

remi1982

Wyjąłeś kawałek zdania z kontekstu i go oceniasz. To się nazywa manipulacja.
Nie fair..

Rajwant

To nie manipulacja lecz pytanie. Zapytałem po prostu co złego jest w dbaniu o dom i wychowywaniu dzieci. Bo niestety mamy takie czasy, że normalne rzeczy stają się nienormalnymi i na odwrót.

remi1982

Nie stawiasz pytania ogólnego, tylko nawiązujesz do czyjegoś zdania.
W związku z tym proponuję:
zamknij oczy, pooddychaj głęboko parę minut, otwórz oczy i przeczytaj jeszcze raz CAŁE ZDANIE swojego przedmówcy, ze szczególnym nasileniem od słowa "kiedy"... do słowa ..."karana".
Bardziej Ci już pomóc nie mogę.
Pozdrawiam

remi1982

To nic strasznego. Do sprzątania,dbania o dom i dzieci nie trzeba mieć konkretnych narządów płciowych. Może robić to tak samo mężczyzna jak i kobieta. Zwróć tylko uwagę że prowadzenie domu i wychowywanie dzieci to praca. Praca za którą NIKT NIKOMU NIE PŁACI i praca która od x czasu była, jest i niestety będzie przypisana kobietom nawet wtedy gdy te kobiety (nie wszystkie, są takie które z własnej woli zostają w domu bo chcą i JEST TO OK) będą chciałby iść na studia a potem pracować w jakimkolwiek zawodzie sobie wymarzą, zarabiać własne pieniądze, mieć karierę zawodową i to będzie ich plan na życie. Wracając jednak do sedna twojego pytania czyli czy ta praca w domu to nic strasznego odpowiadam - nie, to nic strasznego. Nic strasznego wtedy gdy jesteś kobietą, zostajesz w domu z dziećmi ale wiesz że jakaś inna osoba na ten dom, ciebie i dzieci zarabia. Strasznie robi się wtedy jak masz dzieci które musisz: nakarmić, wychować, ubrać, jakoś wyedukować (wypada, prawda?), zapewnić dach nad głową i opiekę zdrowotną w razie jakiejkolwiek choroby. I KUR*A nie masz za co. Więc nie czekasz na księcia z bajki ani na jaśnie pana ojca dzieci który ma je w czterech literach bo woli chlać/ćpać/zajmowac się swoją nową rodziną tylko bierzesz jakąkolwiek robotę i zapitalasz na dwa etaty tak że nie wiesz jak się nazywasz. Już jaśniej w głowie?

ocenił(a) film na 8
whitestripes_333

Problemem jest to, że młodzi ludzie nie rozmawiają o tym, jak sobie wyobrażają życie po przyjściu dzieci na świat. Znam parę, w której kobieta zarabia duże pieniądze i utrzymuje dom, a mąż nie pracuje tylko zajmuje się dwójką dzieci. Małżeństwo funkcjonuje bardzo dobrze prawie 10 lat. Tylko, ze oni wcześniej rozmawiali. Kłopoty zaczynają się, gdy obydwoje chcą robić karierę, a dzieci w tym przeszkadzają. W takim wypadku można w ogóle zrezygnować z dzieci albo rozejrzeć się za innymi partnerami. Co do alkoholików i ćpunów, to w większości przypadków kobiety już wcześniej wiedzą, że facet lubi zajrzeć do kieliszka lub wciągnąć kreskę. Nie jestem w stanie policzyć ile razy słyszałam, "po ślubie się zmieni", a potem "jak dziecko przyjdzie to pójdzie po rozum do głowy". A na końcu "myślałam, że się zmieni" Moja mama zawsze mi powtarzała, że mężczyzna może się zmienić jedynie z papucia na lać;)

ocenił(a) film na 8
igrzyska_smierci

Jak widać po komentarzach ta rzeczywistość dla wielu nie jest znów tak odległa - wręcz jest naturalna w swej dzisiejszej kontynuacji i wydaniu. Przykre to, bo wskazuje na problem nie jaki mają kobiety ze swym podejściem feministycznym, lecz to, że faceci wciąż nie mogą pogodzić się z tym, że przegrywają na wszystkich frontach swojej dawnej męskiej dominacji.
A być może również same kobiety się ograniczają pisząc o świętym powołaniu i swojej wyjątkowej roli. Ale spójrzmy prawdzie w oczy, która z kobiet chciała by być z góry skazana na pomiatanie, molestowanie, pogardzanie, ograniczanie (wymieniam tylko przykłady z tego akurat filmu), i która chciała by mieć świadomość, że tak być musi, bo przecież mężczyzna ma zawsze rację.
I od razu odpowiedź w stronę tych co tu gloryfikują rolę kobiety. Tak wychowanie dzieci i dbanie o dom nieraz jest czymś strasznym, zwłaszcza gdy to wszystko jest tylko na głowie kobiety i gdy nie ma się wsparcia ze strony mężczyzny, który może zwyczajnie nie nadaje się do dzielenia tej roli...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones